چگونه میتوانیم جنسیت جوجه را تشخیص دهیم

فهمیدن جنسیت جوجه به شما کمک می­کند که جای مناسبی برای آنها فراهم کنید. همانطور که می­دانید تشخیص جنسیت جوجه کار بسیار دشواری است و شاید در باور عموم تقریبا غیر ممکن باشد. اما ما در وان هوا قصد داریم تمام غیر ممکن­های ذهن مردم که ناشی از کمی اطلاعات است را از بین ببریم. هم اکنون با معرفی چندین روش به راحتی به راه های تشخیص جنسیت جوجه پی می بریم.

بخش ۱ از ۲ : بررسی جوجه تازه به دنیا آمده بخش ۱ از ۲ : بررسی جوجه تازه به دنیا آمده
بخش ۲ از ۲ : استفاده از طیف سنج و متخصص

۱به پرهای بال جوجه بنگرید. هنگامی که به پایین بال­های جوجه نگاه میکنید متوجه میشوید که در ماده دارای پرهای روشن است. برای اینکار با یک دست جوجه را بگیرید و با دست دیگر بال­ها را بگیرید و تا انتهای بال پیش بیاید. جوجه نر مثل خروس یک پره بال دارد و جوجه ماده ( مرغ ) شامل دو طول متنوع است.

چگونه میتوانیم جنسیت جوجه را تشخیص دهیم

۲به پرهای آنان نگاه کنید، جوجه ها پس از ۶ هفته دارای پرهای نرم لطیف و کوچک هستند. جوجه های نر معمولا سرهایی با رنگ روشن هستند. در حالی که جوجه ماده دارایی با رنگ های قهوه ایی هستند. لکه های نر سفید یا زرد، در حالی که لکه های ماده قهوه ای یا سیاه می باشند.

چگونه میتوانیم جنسیت جوجه را تشخیص دهیم

۳به سایز آنها توجه کنید. بعد از سه الی چهار هفته شما باید بتوانید فرق بین جوجه نر و جوجه ماده را از سایز آنها متوجه بشوید. جوجه نر دارای بدن و سر بزرگ است. این در حالیست که ماده ها جثه ریزتری دارند.

تشخیص جنسیت جوجه

۴صبر کنید تا شش هفتگی جوجه فرا برسد. وقتی که شما تا ۶ هفته صبر کنید براحتی می توان جنسیت جوجه را تشخیص دهید.

راههای فهمیدن جنسیت جوجه

بخش ۲ از ۲ : استفاده از طیف سنج و متخصص بخش ۲ از ۲ : استفاده از طیف سنج و متخصص
بخش ۲ از ۲ : استفاده از طیف سنج و متخصص

۱استفاده از طیف سنج لیزری که از جمله جدیدترین روش تشخیص جنسیت جوجه است که از طریق DNA شناسایی میشود. و آزمایشگاه ها این امکان را دارند.

چگونه میتوانیم جنسیت جوجه را تشخیص دهیم

۲گرفتن یک متخصص: دامپزشکی های گوناگون در سراسر ایران وجود دارد که می توانند به شما در تشخیص جنسیت جوجه کمک کنند.

۳شکل تخم مرغ : این یک حرف کاملا اشتباه است و از قدیم بوده است که تخم مرغ ماده از نر گردتر است.

چگونه میتوانیم جنسیت جوجه را تشخیص دهیم

البته روشهای بالا نیازمند دقت بسیار است. ولیکن همانطور که مستحضرید وجود تجربه نیز بسیار مفید و کارگشا است. روش های مذکور درین بخش همراه با چاشنی تمرین و پافشاری ، فهمیدن جنسیت جوجه ها را برایتان از آب خوردن هم راحت­تر می کند.

نوشته چگونه میتوانیم جنسیت جوجه را تشخیص دهیم اولین بار در وان هو. پدیدار شد.


https://www.onehow.ir/determine-the-of-a-chicken/